Deset bodů v péči o nehty

15. září 2012 v 15:47 | Miky |  Krása
Když chcete opravdu zaujmout a vypadat dokonale, kromě toho, že si dáte záležet na výběru správného modelu a krásně se nalíčíte, oslňte i parádními nehtíky. Péče o ruce a nehty je stejně tak důležitá jako používání krému na obličej nebo holení nohou.

1. Před jakoukoli úpravou vašich nehtů nejprve ponořte ruce do umyvadla. Napusťte si teplou vodu bez mýdla a vymačkejte do ní půlku čerstvého citronu. Kůže kolem nehtů změkne a lépe se vám s ní bude pracovat. Citron pomáhá k zdravému čištění nehtů.

2. Dokud jsou nehty ještě vlhké, jsou dostatečně pružné a měkké na to, abyste je mohla zapilovat. Doporučuje se raději používat papírový nebo skleněný pilník. Nikoli kovový, ten je pro změklé nehty příliš agresivní.

3. Po zapilování se vrhněte na kůžičku kolem nehtového lůžka. I ta je díky teplé vodě a citronu dostatečně měkká, takže její zasunování nebo odstraňování bude mnohem snadnější a nehrozí bolestné zatrhávání a krvácení. Pokud však nějaké problémy nastanou, pomůže vám nehtový olej nebo odstraňovač nehtové kůžičky, který ji hravě změkčí.

4. Dalším důležitým krokem je nanesení regeneračního séra na nehty a vmasírování peelingu na okolí a celé ruce. A pozor. Regenerační sérum není podkladový lak. Je to vyloženě výživa pro vaše nehty, které jsou například poškozené od odlakovače.

5. Když se vám vstřebá regenerační krém i sérum, namažte si ještě celé ruce včetně nehtů hydratačním krémem. Poté si navlékněte bavlněné rukavice a ruce na deset minut zahřívejte. Třeba pod peřinou nebo použijte ohřívací lahev.

6. Po deseti minutách ruce i nehty umyjte vlažnou vodou. Nepoužívejte mýdlo ani jiné podobné výrobky. Mydliny nebo mastné zbytky způsobují špatnou přilnavost laku na nehty.

7. A proto následuje další krok, při kterém nehty důkladně odmastíte speciálním odlakovačem, který je šetrný k vašim nehtům. Nejlépe bez acetonu.

8. A můžete začít s lakováním. Jako první naneste podkladový, nejlépe bezbarvý, lak. Ten brání nepříjemnému žloutnutí nehtů. Navíc vám díky němu déle vydrží lak barevný.

9. Nyní můžete začít s nanášením barevného laku. A jeho aplikací začněte na špičce nehtu. Potom pokračujte s natíráním od středu do stran. Až vám lak úplně zaschne, naneste druhou vrstvu.

10. Nakonec, po zaschnutí i druhé vrstvy, použijte znovu krycí, bezbarvý lak. Zafixuje barevný a ten se vám nebude tak rychle odlupovat. Navíc tím nehet získá lesk a jednolitost.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 bambulka-15 bambulka-15 | Web | 15. září 2012 v 16:05 | Reagovat

psala jsi mi o spřátelení a beru tě,tak si mě prosím zzapiš.. :))

Nějaký podobný článek taky chystám :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama